Padomes priekšsēdētāja Inna Šteinbuka

Dr.habil.oec. Inna Šteinbuka

Padomes priekšsēdētāja Inna Šteinbuka ir Latvijas Universitātes profesore, maģistra studiju programmas "Eiropas Studijas" direktore. Kopš 2018.gada oktobra viņa ir Eiropas Komisijas vice-prezidenta Valda Dombrovska padomniece. No 2011. līdz 2018. gadam vadījusi Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā. Eiropas Komisijā strādāja kopš 2005. gada, bijusi Eiropas Savienības statistikas biroja Eurostat Ekonomiskās un reģionālās statistikas departamenta un Sociālās un informācijas sabiedrības statistikas departamenta direktore.

Pirms tam vadījusi Latvijas Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisiju, bijusi Starptautiskā Valūtas fonda Ziemeļvalstu un Baltijas valstu direktora vecākā padomniece Vašingtonā, kā arī ieņēmusi dažādus amatus Latvijas Finanšu ministrijā. Darbojas "Ekonomistu apvienībā 2010". Inna Šteinbuka ir Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenā locekle. 2008. gadā par izciliem sasniegumiem finanšu un ekonomikas jomā Innai Šteinbukai piešķirts III šķiras Triju Zvaigžņu ordenis.

 

FDP priekšsēdētājas vietnieks Mortens Hansens

MSc.oec. Mortens Hansens

Padomes priekšsēdētājas vietnieks Mortens Hansens ir Rīgas Ekonomikas augstskolas Ekonomikas departamenta vadītājs, viņš ir ekonomikas slejas autors žurnālā ir.lv, kā arī Ekonomistu inteliģences vienības biedrs un MHansen Consulting direktors.

Mortens Hansens ir no Dānijas, un dzīvo Latvijā kopš 1993.gada. Viņš iepriekš strādāja Latvijas Universitātes Eirofakultātē. No 2014.gada 1.janvāra Mortens Hansens ir Fiskālās disciplīnas padomes biedrs. Saeima 2016.gada 22.decembrī apstiprināja Mortenu Hansenu atkārtoti darbam Fiskālās disciplīnas padomē.

 

Padomes loceklis Ulo Kaasik

MSc.oec. Ulo Kāsiks

Ulo Kāsiks kopš 2011.gada jūlija ir Igaunijas Bankas (Eesti Pank) prezidenta vietnieks. Igaunijas Bankā Ulo Kāsiks strādā kopš 1999.gada. Savu karjeru viņš sāka Pētniecības departamentā kā ekonomists un sākot ar 2007.gadu strādāja par Monetārās politikas departamenta vadītāju. Divus gadus viņš bija premjera padomnieks ekonomikas jautājumos.

Ulo Kāsiks ir absolvējis Tartu Universitātes Ekonomikas un vadības fakultāti un viņam ir Tallinas Universitātes maģistra grāds ekonomikā. No 2014.gada 1.janvāra Ulo Kāsiks ir Fiskālās disciplīnas padomes biedrs.

2020.gada 16.martā Saeima apstiprināja Ulo Kāsiku uz otru sešu gadu termiņu. 

Padomes loceklis Ivars Golsts

MSc.IB. Ivars Golsts

Ivars Golsts ir strādājis par Latvijas Garantiju aģentūras direktoru, vadījis VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs un strādājis Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankā par direktoru padomes padomnieku. Ivars bija arī Fiskālās disciplīnas padomes sekretārs no 2019.gada 1.jūnija līdz 2020.gada 31.augustam.

Ivars ir ieguvis starptautiskā biznesa maģistra grādu ASV Kolorādo universitātē Denverā un inženierzinātņu grādu Rīgas Tehniskajā universitātē.

Šobrīd Ivars ir Latvenergo padomes priekšsēdētājs un 2021. gada 9. septembrī tika iecelts par Fiskālās disciplīnas padomes locekli.

 

 

Padomes loceklis Andrejs Jakobsons

MSc.oec. Andrejs Jakobsons

Andrejs Jakobsons ir RTU Rīgas Biznesa skolas mācībspēks un Dome loceklis. Specializējies makroekonomikas, vadības ekonomikas, darba ekonomikas un starptautiskās ekonomikas jomās. Pirms tam vadījis Pasaules Bankas projektus Baltijas valstīs. Bijis finanšu un nodokļu eksperts Latvijas Darba devēju konfederācijā. Ieguvis maģistra grādu ekonomikā Indianas Universitātē ASV.

 

Padomes loceklis Mārtiņš Āboliņš

MSc.oec. Mārtiņš Āboliņš

Mārtiņš Āboliņš ir bankas “Citadele” ekonomists ar vairāk nekā desmit gadu pieredzi Latvijas un globālo ekonomisko procesu analīzē, un prognozēšanā. Iepriekš strādājis Latvijas Republikas Finanšu ministrijā, kur guvis plašu starptautisko pieredzi, pārstāvot Latviju Eiropas Komisijas un OECD darba grupā. Pieredzes apmaiņā strādājis Lielbritānijas Finanšu ministrijā. Absolvējis Latvijas Universitāti un ieguvis maģistra grādu ekonomikā.